St. Bernardus (12)
Smaak
Zicht
Neus
St. Bernardus Prior 8 is beoordeeld met een gemiddelde van 7,6 door onze Bierista's
Smaak
Zicht
Neus
Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10
Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s.
Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen.
Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.
8,6 Zicht Helder fijne schuimkraag
8,6 Neus Zoet beetje caramel
9,0 Smaak Volmondig plakkerig , beetje caramel moutig goede balabs hop en mout
Spijssuggestie Oude belegen kaas chocolade nagerechten
"Niet wat ik verwacht had."
5.445
7,8 Zicht Mooi donker snel verdwijnende schuimkraag
4,1 Neus beetje caramel
5,5 Smaak begint zoet eindigt zuur niet bitter
Spijssuggestie melk chocola
"Zoetig, lichte karamel"
56.445
6,8 Zicht Bruin, tweeschijn, dunne schuimkraag en licht bruis
7,0 Neus Zoetig, lichte karamel
7,1 Smaak Zoetig, lichte karamel
"Simpele dubbel, door de wat vlakke smaak. Niet verkeerd, maar ook niet bijzonder."
15.485
6,5 Zicht Kastanjebruin, troebel biertje met enorm veel schuim.
6,5 Neus Weinig geur, in de verte iets zoets, wat karamel en kruiden
6,5 Smaak Kruidig, karamel, mout, licht zoet en een beetje zuur door een fruitige bijsmaak. De nasmaak is aanwezig, maar ondefinieerbaar, helaas ook met een metalen bijsmaak.
Spijssuggestie Voor bij de borrel.
"Een bier met veel verschillende geur en smaak tonen. Mout / bitter / metaal / kruiden, het zit er allemaal in. Een prima dubbel om van te genieten."
3.680
6,8 Zicht Troebel, donker bruin/rood van kleur. Voor een dubbel een wat laffe schuimkraag.
7,0 Neus Moutig, caramel. Licht metaal. Ook hop komt naar voren.
7,0 Smaak Kruidig, weinig bitter. Wel hoog in koolzuur. Licht metalen afdronk. Nasmaak blijft lang hangen, kruiden komen duidelijk naar voren.
Spijssuggestie Kruidige gerechten met kip, gevogelte. Maar ook bij de borrel met een mooi kaasje of een bitterbal.
"Zware dubbel, softe uitgave van grote broer 12"
7,1 Zicht donkerroodbruin bier, licht wazig
7,0 Neus gebrande mout, karamel, geroosterd brood en roodfruit( bes, rozijn)
7,3 Smaak zoetig karamel gaat over in lichtgebrande mout en moutbitterheid komt opzetten ook in de nasmaak
Spijssuggestie stoofschotel, goulash, wild
"Het koolzuur is mij iets te heftig, maar daaromheen zit een mooi bier! Verfrissender dan je de kleur je doet vermoeden. Minder zoet dan je verwacht. Heerlijk kruidig met een afdronk die van mij iets langer had gemogen. "
8,0 Zicht Volle schuimkraag die iets te snel wegtrekt.
8,7 Neus Na een iets metalige aanzet komen mooie kruidige aroma's. Een verrassend frisse fruitigheid die doet denken aan groene appel.
7,5 Smaak Een mooie kruidige moutigheid met een licht verfrissende ondertoon. Prikkelend koolzuur, waardoor het zoetige weggedrukt wordt een kruidige peper naar voren komt. Die peper blijft het langste hangen, al is de afdronk niet mega heftig en lang.
"Een mooi bier, dat balans vindt tussen mout, bitters en zoet - maar voor mij ietwat scherp gekruid is. Houdt wat mij betreft qua smaak het midden tussen een Dubbel en een Tripel. Te moutig (en donker) voor een Tripel, en te kruidig voor een Dubbel. Maar in dat licht een leuke hybride."
3.165
7,5 Zicht Troebelig bruin bier met een standvastige crèmekleurige schuimkraag
7,0 Neus Kruidig, alcohol, gistig
7,0 Smaak Best wat koolzuur en ietwat scherpe kruiden. Goede body en evenwicht in bitters, die vrij lang voortduurt.
Spijssuggestie Gekruide kipgerechten, pasta
"Mooie bruine abdijbier maar niet een topper "
6.045
7,2 Zicht Mooi donkerbruin stevige schuimkraag
7,1 Neus Je ruikt wat gebrand zoetigs
7,3 Smaak Vol ietwat zoetige afdronk
Spijssuggestie Kaasplankje worstje
"Rijke dubbel"
12.698
8,3 Zicht Donkerbruin helder en een crème schuimkraag
8,0 Neus Karamel, moutig
8,1 Smaak Zoet, moutig iets appel, licht bittere en gedroogde vruchten
Spijssuggestie Gegrilde biefstuk
Nee, we hebben geen zonnesteek. De Merry Beermas Adventskalender is nu in de voorverkoop.
Verder lezenZe waren al met elkaar verbonden. Nu heeft Grolsch definitief Gulpener overgenomen. Hoe zit dat?
Verder lezenSoms wil je net even wat anders. Köstritzer Kellerbier is een verrassende smaakvolle keuze. Prima voor bij de barbecue tijdens zomerse avonden.
Verder lezenCenosillicafobie, een duur woord voor een erg vervelende aandoening. Deze fobie is de ware nachtmerrie voor iedereen die van bier houdt.
Verder lezen
"Vol mondig bier"
Erik Schoutrop