Birra Baladin (17)
De hopoogst van 2026 valt in Europa tegen. Wat betekent dat voor prijs en kwaliteit van bier? En waar wordt in Nederland hop geteeld?
Verder lezenLindemans Kriek versus Kriek 0,0%: we proeven blind, duiken in het brouwproces en vergelijken alcohol, smaak en calorieën. Welke valt op?
Verder lezenWat kost bier op Oktoberfest 2026? Ontdek de prijs van een Maß, de zes brouwerijen én hoeveel worsten en Hendl er worden gegeten.
Verder lezenHet kabinet wil het accijnsvoordeel voor kleine brouwers schrappen. De maatregel kan de mogelijke doodsteek zijn voor veel Nederlandse brouwerijen.
Verder lezen
"In de zoete hoek een verheven degustatiebier met hoog alcohol (14 %) voor de opwarming en nodige opwinding bij dat helaas vaak ontbrekende open haard vuur. Dit bier is open gesteld aan de de Noordwest Italiaanse buitenlucht ter wilde vergisting en is daarna lang bewaard in houten vaten ter rijping. Drinkt eigenlijk als een mooie en boeiende dessert wijn. Zelf vergelijken ze het met Madeira. Je zou aan de hand van de smaak bijna zeggen banketbakkers bier, maar dan wel van de betere. Kan op fles nog bewaard worden ter verdere aromatische completering is het vermoeden, maar is tot hier al uitstekend op dronk."
Ton van der Koppel